Welcome, visitor! [ LoginRSS FeedDavranış Bozukluğu – Sohbet Hatları

Genel 13 Kasım 2017

Davranış bozukluğu genel olarak çocuk yaşlarda, özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan fakat yetişkinlerde de görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın belirli semptomları olsada bazen kişinin kendisi ya da çevresi bunu karakteristik bir özellik yani huy olarak tanımlar ve üzerine eğilmezler, ileriki dönemlerde ise bu sorunlar büyüyerek kişinin hayatını ve çevresini etkilemeye başlar. Soysal hayatı , iş hayatı, özel hayatı etkilenen birey daha büyük rahatsızlıklara davetiye çıkarabilir.

 

Davranış Bozukluğu Belirtileri

İnsanlara ve hayvanlara acımasızca davranmak,

Sopa, taş, kırık şişe gibi malzemelerle başkalarına ciddi zararlar vermek,

Yangın çıkarmak,

Cinsel tacizde bulunmak,

Başkalarının eşyalarına bilerek zarar vermek, onları kırmak, bozmak,

Yalan söylemek

Başkalarını korkutmak amacıyla kaba davranmak, kabadayılık yapmak,

Hırsızlık yapmak,

13 yaşından önceki dönemde ailenin koymuş olduğu kurallara uymamak

Yine 13 yaşından önce okul kurallarına aykırı davranmak, okuldan kaçmak,

18 yaşından sonraki dönemlerde anti sosyal ve umursamaz davranmak gibi semptomlar baş gösterebilir.

En iyi çözüm iletişimdir. Bu iletişim eksikliğinin giderilmesi ile başarıya ulaşılabilecek psikolojik bir rahatsızlıktır. Öncelikli olarak bir danışmana baş vurabilir yardım ala bilirsiniz. Fakat sorunu çözecek vaktiniz yoksa, yeni bir yöntem arıyorsanız Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri deneye bilirsiniz. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri dakika başına ücretli olup, yedi yirmi dört hizmet vermektedir. Partnerinizi kendiniz seçip, konuşmak için numarayı çevirmeniz yeterli. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri üzerinden yapacağınız görüşmeler müşteri gizliliği esasınca kayıt altına alınmazlar.

 

 

Leave a Reply

  • Sohbet Hatları

    by on 12 Mayıs 2024 - 0 Comments

    Düzensiz yapılaşmanın ceremesini yıllardır çekiyoruz.60 yıllarda başlayan gece-kondu olgusu,felaketler zincirinin ilk halkasının oluşumunda,etken rol üstlendi.Akabinde gelen zincire ilave halkalardan olan dar ve bitişik yolların oluşumunu tetikleyen bilinciz sözde modern konutların dikilmesi!!!İstenilen kat sayılarında ki karmaşanın,,görüntü kirliliğinin başlıca mimarları arasında yerini aldı.Hele ki sahil şeridi olan şehirlerde ki durum tam bir fiyasko!Deniz kıyısında onlarca kat apartmanlar,siteler…Kuzeye […]