Welcome, visitor! [ LoginRSS Feedikili İlişkileri Anlamak – Sohbet Hatları

Genel 8 Kasım 2017

İkili ilişkilerde kavgaların rutinleşmesinin sebebini hiç düşündünüz mü? Özellikle kavga içerisinde geçmiş konulara mutlaka değiniliyor, yargılara başvuruluyor ve sonucu kötü sözlerle bitiyorsa ayrılmanın eşiğinde ola bilirsiniz.

 

Genelleme yapıldığında, her ilişki başlarda gayet güzeldir ve halk arasında buna cicim ayları denir. Her hareket, hata, yanlış hoş karşılanır. Hatta hoşa gittiği dahi söylenir. Daha sonra ilişki zamanla yol kat ettikçe, bazı şeyler alışkanlık haline dönüştükçe kişi karşı tarafın birey olduğunu unutuyor. İşte temel sebep, ana neden her ne derseniz deyin, bu durumun kaynağı buradan geliyor.

 

Her adımda nasılsa seviyor bilincinden kurtulmalı, karşı tarafında bir insan olduğu kabul edilmelidir. Her insanın bir kişiliği, bir huyu, bir beklentisi, bakış açısı, arzuları, hayalleri vardır. Bunlara saygı duyulmalı, kabul edilmediği takdirde yaptırım uygulamak, zorlamak, duygu sömürüsü yapmak yerine ortak çözüm aranmalı. Diyelim ki sevgilinizin bir arkadaşını sevmiyorsunuz ve onunla aynı ortama girmek istemiyorsunuz. Sevgilinize yalan söylemek, rencide etmek, o arkadaşından uzaklaştırmak yerine ona neyi istemediğinizi anlatın. Fakat unutmayın ki o da sizin arkadaşlarınız arasında sevmediği biri olduğunda katılmak zorunda değil. Mesele tamamen empati kurabilmekte.

 

Bazen haklı iken fevri ve gereksiz eylemlerle haksız duruma düşerek gurularımızı incite biliyoruz. Özellikle büyük beklenti içine girmişsek.. Bazen bunları anlatmak, paylaşmak zor olabilir. Çiftler bu yüzden terapistlere gidip akıl danışmaya, problemlerini paylaşmaya başladılar. Fakat kimi ilişkilerde sorun tek taraflı ola biliyor. Problemi yaşayan taraf anlatamadığı, paylaşamadığı sorunlar yüzünden ilişkiyi zora sokabiliyor. Tam da bu noktada Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri devreye giriyor. Kimseyle paylaşamadığınız, anlatmaya korktuğunuz konuları, pişmanlıkları buradan konuşarak biraz olsun rahatlamanız mümkün. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları üzerinden alacağınız hizmetler dakika başı ücretli olup, konuşmalarınız asla kayıt altına alınmazlar. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetlerinde konuşmak istediğiniz partneri kendiniz seçersiniz, konu ve zaman sınırlaması yoktur, üstelik hizmet yedi yirmi dört devam eder.

 

Leave a Reply

  • Sohbet Hatları

    by on 12 Mayıs 2024 - 0 Comments

    Düzensiz yapılaşmanın ceremesini yıllardır çekiyoruz.60 yıllarda başlayan gece-kondu olgusu,felaketler zincirinin ilk halkasının oluşumunda,etken rol üstlendi.Akabinde gelen zincire ilave halkalardan olan dar ve bitişik yolların oluşumunu tetikleyen bilinciz sözde modern konutların dikilmesi!!!İstenilen kat sayılarında ki karmaşanın,,görüntü kirliliğinin başlıca mimarları arasında yerini aldı.Hele ki sahil şeridi olan şehirlerde ki durum tam bir fiyasko!Deniz kıyısında onlarca kat apartmanlar,siteler…Kuzeye […]