Welcome, visitor! [ LoginRSS FeedSohbet Hatları EQ’nu geliştirecek

Genel 9 Aralık 2017

Başarılı olmak için çalışmak yetmez. Sadece çalışarak olamayacağını, bir çok örnekte göre bilirsiniz. Azim sahibi olmalı, sabırlı olmalı, pozitif düşünmeli, özgüven sahibi olmalı ve kendinize inanmalısınız. Bunun zorlu bir yol olduğunu ve hedefinize doğru yürürken yaşadığınız stresi, baskıyı, heyecanı anlata bileceğiniz sohbet hatları hizmetini sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Fakat siz hedefinize doğru ilerlerken etkili olan başka bir olgudan da bahsedeceğiz: çevreniz. Çevre deyince sırasıyla aile, arkadaşlar ve tanıdıklar anlaşılır. Çevrenin başarıda etkili bir faktör olduğu su götürmez bir gerçek. Örneğin eğitimli ve maddi imkânları yüksek bir ailede dünyaya gelen bir çocuğun hayata birçok yönden bir adım önde başladığı inkâr edilemez. Bilinçli anne babalar çocuklarının IQ gelişiminin ilk iki senede şekillendiğinin farkında olarak buna yönelik adımlar atabilirler. Yine aynı şekilde çocuklarının farkındalık ve kontrol seviyelerini artırarak EQ larının da gelişmesine katkıda bulunabilirler. Veya çocuklarını anaokulundan itibaren çok iyi okullara gönderip, özel hocalarla destekleyebilirler.Bu da çevreyi çok güçlü bir başarı faktörü yapar.

Çevre, “aile” dışında, arkadaş ve tanıdıklarımız aracılığıyla da diğer kişilerin sahip olamadığı “bağlantılara” uzanmak manasına da gelir. Bunun da size hedeflerinize ulaşma konusunda çok büyük avantajlar sağlayacağı aşikârdır. Hayat, bir bakış açısına göre, “çevre oluşturma deneyimi” (network building exercise) şeklinde de tanımlanabilir. Buna göre iş hayatımızda veya özel hayatımızda tanıştığımız her kişi çevremizin/networkümüzün bir parçasıdır. Yani insanlarla sosyal iletişime geçmeye başladığımız 2-3 yaşından itibaren artık çevremizi oluşturuyoruz demektir. Olabildiğince hiç kimseyle kötü ayrılmayın. Anlaşamadığınız kişiler olabilir. Bu insanlarla ilişkinizi devam ettirmek zorunda değilsiniz. Fakat onlarla bağınızı koparırken bile nazikçe, saygı çerçevesinde ilişkinizi sonlandırın. Aksi halde, hem içinizdeki canavarı kin ve kabalıkla beslemiş olursunuz ki bu da uzun vadede iyi hissettirmez, hem de ileride ayağınıza dolanma ihtimali olan bir “açık uç” bırakmış olursunuz. Unutmayın! Keser döner, sap döner. Gün gelir hesap döner. Ne derdiniz sıkıntınız varsa bir partner seçin ve sohbet hatları ile muhabbet etmeye başlayın. Devamlı hizmet halindedir. Ve sohbet hatları tamamen güvenlidir.

 

 

 

 

 

 

68 total views, 1 today

  

Leave a Reply

  • Sohbet Hatları

    by on 12 Mayıs 2024 - 0 Comments

    Düzensiz yapılaşmanın ceremesini yıllardır çekiyoruz.60 yıllarda başlayan gece-kondu olgusu,felaketler zincirinin ilk halkasının oluşumunda,etken rol üstlendi.Akabinde gelen zincire ilave halkalardan olan dar ve bitişik yolların oluşumunu tetikleyen bilinciz sözde modern konutların dikilmesi!!!İstenilen kat sayılarında ki karmaşanın,,görüntü kirliliğinin başlıca mimarları arasında yerini aldı.Hele ki sahil şeridi olan şehirlerde ki durum tam bir fiyasko!Deniz kıyısında onlarca kat apartmanlar,siteler…Kuzeye […]